ĎAKUJEM, ŽE NA MŇA MYSLÍTE

Veta #dakujemzenamnamyslite je leitmotívom našich projektov zameraných na skvalitňovanie prostredia v ktorom žijeme. Nájdeme pod ním hneď niekoľko aktivít.

O zohľadnenie možnosti ako upraviť priestory reštaurácií, kultúrnych zariadení, verejných priestorov… tak, aby boli vhodné aj pre deti a rodiny detí so špeciálnymi potrebami prosíme – okrem iného – aj cez letáčiky. V prípade, že by ste chceli s aktivitou pomôcť aj vo vašom okolí alebo na cestách po Slovensku, veľmi radi vám pošleme niekoľko kusov. Neváhajte nás kontaktovať.

V rámci iniciatívy Ďakujem, že na mňa myslíte sme rozbehli nasledovné projekty:

ŠPECIÁLNE PREBAĽOVACIE PULTY

Podnetom k tomuto projektu boli naše vlastné nepríjemné skúsenosti s prebaľovaním Melinky.

Ako rástla, ďaleké cesty na východ za babkou a dedkom boli kvôli potrebe prebaľovania čoraz náročnejšie. Prebaľovacie pulty pre bábätká sú na každom kroku, ale prebaliť päť ročné a staršie dieťa, ktoré navyše nevie alebo odmieta stáť, je obrovská komplikácia. A niekde tu vznikla myšlienka osloviť spoločnosti, ktoré prevádzkujú čerpacie stanice a doslova ich „poprosiť“ o zrealizovanie miestností s prebaľovacím pultom aj pre takéto hendikepované deti.

Z troch oslovených spoločností – Shell, OMV, Slovnaft – zareagovala len spoločnosť Slovnaft, a.s.

Špeciálne prebaľovacie pulty nájdete tu:

ČERPACIE STANICE – SLOVNAFT 

 • Zeleneč smerom z BA do ZA
 • Dolná Streda smerom do BA
 • Sekule I.
 • Sekule II.
 • Bratislava – Lamač
 • Janovík (pri Prešove)  – Východ
 • Janovík  – Západ
 • Pohranice (pri Nitre)  – Juh
 • Pohranice  – Sever
 • Rimavská Sobota
 • Lamač smerom Brno

PREBAĽOVACIE PULTY NÁJDETE AJ V:

 • Avion Shoping park Bratislava – 2KS 

V krátkom čase pribudnú prebaľovacie pulty aj v nemocniciach na východnom, strednom aj západnom Slovensku. 

Všetky so vstupom cez univerzálny EUROKĽÚČ – získaš ho tu: https://bezbariery.webnode.sk/eurokluc/

Zriadiť podobné pulty prisľúbila aj Národná diaľničná spoločnosť na ich odpočívadlách. V súčasnosti už nájdeme prvý (a na rok 2022 aj posledný) na toaletách pre imobilných v budove na hraničnom priechode s ČR Brodské. V pláne majú aj prestavbu sociálnych zariadení na menších odpočívadlách na diaľnici D1 (bez pumpy, ale s ich korporátnym sociálnym zariadením), kde budú rovnako umiestnené väčšie pulty.

V konci roku 2022 sa k myšlienke špeciálnych prebaľovacích/prezliekacích pultov pridalo aj prvé nákupní centrum na Slovensku – Avion Shopping Park v Bratislave. Nájdete tu hneď dva takéto pulty. Stačí sledovať tento piktogram:

Svoje ÁNO pultom povedali aj na Bratislavskom magistráte – ak všetko pôjde podľa plánov, so svojim veľkým „bábätkom“ sa budete môcť ísť pokojne prejsť i v bratislavskom Sade Janka Kráľa. Pult by mal byť súčasťou zrekonštruovanej budovy bývalého salónu.

Našou veľkou snahou a túžbou je mať veľké a pohodlné prebaľovacie pulty na tých najzákladnejších miestach – kde sa s našimi deťmi ocitáme pravidelne – v nemocniciach. NÚDCh na Kramároch už dávnejšie dala prísľub, že nájde vhodné priestory. Zatiaľ čakáme….

Pomôžte nám aj vy šíriť túto myšlienku. Neváhajte nás osloviť s nápadom, kde by ste takýto pult chceli mať alebo skúste i vy priamo oslovovať dané inštitúcie a ľudí, ktorí majú “tú moc” meniť náš spoločný svet…

  Comments are closed

  Podporiť nás môžete aj príspevkom

  na transparentný účet

  SK97 1111 0000 0017 4278 0004
  Výťažok zo zbierky použijeme na zakúpenie špecializovaného EEG prístroja, ktorý veľmi chýba na detskej neurológii na bratislavských Kramároch.
  Výťažok zo zbierky použijeme na zakúpenie špecializovaného EEG prístroja, ktorý veľmi chýba na detskej neurológii na bratislavských Kramároch.